Program pierwszej rundy
Franz Schubert
Die Junge Nonne Op. 43 Nr. 1, D.828
Franz Schubert
Die Allmacht Op.79 Nr. 2, D.852
Reynaldo Hahn
"Venezia"
Nr. 1. Sopra l'acqua indormenzada
Alexander v. Zemlinsky
"Walzer-Gesänge nach toskanischen Liedern von Ferdinand Gregorovius", Op.6
Nr. 6. Briefchen schrieb ich
Reszta programu
Alexander von Zemlinski
"Walzer-Gesänge nach toskanischen Liedern von Ferdinand Gregorovius"
Nr. 1. Liebe Schwalbe
Nr. 2. Klagen ist der Mond gekommen
Nr. 3. Fensterlein, nachts bist du zu
Nr. 4. Ich geh' des Nachts
Nr. 5. Blaues Sternlein
Sergej Rachmaninov
„Не пой, красавицa!“ (from Six Romances Op. 4 No.4)
Karol Szymanowski
"12 Pieśni kurpiowskich" Op.58
Nr. 4. U jeziorecka
Nr. 9. Zarzyjze, kuniu
Nr. 12. Wszyscy przyjechali
Johannes Brahms
"Vier Gesänge" Op. 43
Nr. 1. Von ewiger Liebe

Ariadna Laddy
1990
Sopran
Polaka
Ariadna Laddy rozpoczęła studia wokalne w klasie dr. Rafała Grozdiewa. Następnie studiowała u prof. Eugenii Rezler ze szczególnym uwzględnieniem opery i kameralistyki.
Jako solistka brała udział w koncertach wokalnych w Oslo i Drammen, uczestniczyła w produkcji TWON we współpracy z UMFC (Gianni Schicchi i Suor Angelica) oraz zaśpiewała Gianniego Schicchiego na Festiwalu Pucciniego w Grand Theatre w Łodzi. Wcieliła się także w tytułową rolę w Beacie Stanisława Moniuszki na scenie Collegium Nobilium Theatre.
Do jej wyróżnień należą m.in. II nagroda oraz Nagroda Specjalna za największą osobowość artystyczną na VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Viva Calisia” oraz wyróżnienie na XI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury.
Regularnie koncertuje w Polsce i za granicą. W 2025 roku miała zaszczyt wystąpić w ramach British Music Festival przed kompozytorką Dame Judith Weir. W czerwcu 2026 roku wystąpi na koncercie absolwentów z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Emma Pilch
1996
Fortepian
Polska
Emma Pilch jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just oraz w klasie kameralistyki prof. Roberta Morawskiego. W latach 2019/20 studiowała w klasie prof. Björna Lehmanna na Universität der Künste w Berlinie. Już podczas studiów rozpoczęła pracę jako pianistka w klasach śpiewu na uczelni. Brała udział w konkursach pianistycznych i kameralnych m.in. w Koninie, Łodzi, Krakowie, Warszawie, Bydgoszczy i Düsseldorfie. Występowała w salach Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Sali Kameralnej Filharmonii Łódzkiej, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia oraz w Parku Łazienkowskim. Koncertowała także za granicą m.in. w Niemczech, Austrii i Francji. Ważne impulsy artystyczne otrzymała m.in. od Kevina Kennera, Franka-Immo Zichnera, Andrzeja Jasińskiego i Wojciecha Świtały.
